מאמרים​

סיבות רבות יש לו לאדם לבקש אזרחות ספרדית. יש אנשים שנועדו לצאת למסעות סביב העולם ולהגיע למדינה האקזוטית בעלת השפה האקזוטית מכולם, לחוות אותה ולחיות בה חיים שלמים ומלאים. יש אנשים שפשוט רוצים לנסות את מזלם בקריירה אחרת, יש אנשים שרוצים להוריד מלחץ החיים בישראל ולהגיע למקום שקט יותר, שם המנטליות אמנם קצת דומה למנטליות בישראל, אך עדיין שונה כי בכל זאת מדובר במדינה אחרת.

למאמר המלא...

יתרונותיה של אזרחות ספרדית

אזרחים רבים בישראל בודקים את האופציות להוצאת אזרחות זרה, אזרחות שתפתח להם מספר אפשרויות בעתיד. הסיבה העיקרית שרבים מוציאים אזרחות היא הסיבה הביטחונית – אנחנו חיים במדינה בה המצב הביטחוני משתנה כל הזמן, ורבים חוששים שהמצב פה יגיע לכדי כך שלא יהיה בטוח לחיות בישראל ולכן, הם מעדיפים להכין “תוכנית ב'” מה שאומר שאם הם יצטרכו מאיזו שהיא סיבה לעזוב את הארץ יהיה להם לאן. אזרחות פולנית היא אחת האפשרויות, אפשרות שרבים מעדיפים בעיקר בגלל הקלות שבהוצאת הדרכון הזה.

למאמר המלא...

למה כדאי להוציא אזרחות פולנית

מאז מלחמת העולם הראשונה לא הצליח אף אחד למצוא את קברו של גיבור ניל”י, אבשלום פיינברג. רק לאחר מלחמת ששת הימים, הצליח שלמה בן אלקנה לאתר את הקבר ולשים סוף לפרשה המסתורית. לימים, התקדם בן אלקנה לתפקיד קצונה בממשל הצבאי בעזה, אז הקים ופיקד על מערך “אית”ן”, מערך איתור נעדרים בצה”ל שפועל, לצערנו, עד היום. ההחלטה על הקמת הגוף הזה התקבלה בתום מלחמת יום הכיפורים ובגללה. ראשית היה ממוקד אית”ן באיתור חיילים נעדרים מחיל האוויר. בשיא גודלה, הגיעה היחידה ל-120 אנשים.

למאמר המלא...

איתור נעדרים

פולין היא מדינה הממוקמת במזרח אירופה, אשר גובלת עם צ’כיה, גרמניה, ליטה, סלובקיה ורוסיה. מדובר במדינה בה הנופים עוצרי נשימה, הכפרים ציוריים, ישנם אגמים רבים ויערות מעולים למסלולי טיול. כמו כן, יש במקום פארקים לאומיים יפיפיים מהגדולים באירופה ויתר אטרקציות המתאימות לחופשות משפחתיות.

למאמר המלא...

פולין

ספרד הינה מדינה בדרום מערב אירופה הגובלת בצרפת, פורטוגל ובאנדורה. יופייה האמיתי חבוי בנופים עוצרי הנשימה וידועה כמדינה המושכת אליה תיירים מכל קצוות העולם ואף מדורגת שלישית בעולם כמוקד משיכה גדול למספר תיירים זרים. המדינה מונה כארבעים ושישה מליון איש וכעת לאחר שממשלת ספרד העבירה תיקון לחוק לפיו היא מאפשרת לצאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות ספרדית מבלי לוותר על הדרכון הישראלי שברשותם, כולם רצים ומנסים להשיג אזרחות, כמובן שכל זה תלוי בכך שתהיה הוכחה כי יש קשר משפחתי למגורשים, למשל באמצעות שם המשפחה.

למאמר המלא...

אזרחות ספרדית

דרכון אירופאי, כך מסתבר, נחשב לאחד המבוקשים ביותר בעולם כולו. מלבד הזכות להתגורר בכל אחת מ 28 המדינות חברות האיחוד ביבשת, ניתנת לבעלי אזרחות אירופאית, גם האפשרות לעבוד שם, ללא צורך באשרות נוספות, ואפילו ללמוד ברוב המדינות החברות, בתשלום מינימאלי ולעיתים אף ללא תשלום כלל. ישנן אף מדינות, כגון גרמניה והולנד, שמשלמות דמי מחיה לסטודנטים בזמן לימודיהם. מי שמחזיק ברשותו דרכון אירופאי, מקנה את הזכות העתידית לדרכון כזה, גם לילדיו.

למאמר המלא...

למה כדאי להתאמץ להשיג אזרחות אירופאית?