המלצות​

עם הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופי ב-1 למאי 2004, גבר העניין בקרב ישראלים, ילידי פולין וצאצאיהם, באפשרויות העומדות לרשותם לקבלת אזרחות פולנית ודרכון פולני. כמו כן, גבר העניין בבדיקת המצב המשפטי של רכוש ונכסים בפולין אשר היו בבעלות קרובי משפחה בתקופה שבין שתי מלחמות העולם.

 

אפשרויות הלימוד באוניברסיטאות באירופה, חינם או בשכר לימוד מופחת, וכן אפשרויות תעסוקה לבעלי דרכון אירופי יצרו עניין גם בקרב ילידי ישראל לנצל את זכאותם לאזרחות פולנית.

 

העולם ככפר גלובאלי מקנה יתרונות גדולים לאלה אשר יכולים ליהנות מהשתייכות לגוש פוליטי-כלכלי גדול כמו האיחוד האירופי. הזכות לעבוד, ללמוד ולהתגורר במדינות האיחוד האירופי הינה בעלת ערך כלכלי רב שאך ילך ויגדל.

 

חשוב לציין כי חלון ההזדמנות של האפשרות לקבל אזרחות פולנית עבור מי שלא נולד בפולין, לא בהכרח יוותר פתוח גם בעתיד. גרמניה ובריטניה למשל, מגבילות את הזכאות לאזרחות אירופית לצאצאים של אזרחיהן שלא נולדו בארצות אלו. לכן מומלץ לילידי ישראל להתחיל את התהליך קבלת האזרחות מוקדם ככל האפשר.

סיפורו של סטודנט​

שמי יוסי ורציתי להביא את סיפור השגת אזרחותי הפולנית האירופאית, שנים רבות ניסיתי להשיג מסמכים של משפחות אבי ואימי שהוריהם שרדו את השואה ועברו את תופת המלחמה כל ניסיונותיי העלו חרס בידי.
לפני כשנה השתחרר בני בכורי משירות סדיר והביע רצונו ללמוד באוניברסיטה אירופאית, לגמרי באקראי המליץ לי חבר על חברתlpy בע”מ אשר מתמחה בהוצאת והשגת אזרחויות ודרכונים אירופאים.
לאחר איסוף הנתונים ע”י החברה חתמתי חוזה אשר הייחוד שבו היה על בסיס הצלחה בלבד וזאת בהמלצת החברה מכיוון שעם התחלת ההליך לא היה ברשותנו שום מסמך.
מה רבה הייתה הפתעתי שחברת lpy הצליחה להשיג מסמכים מארכיונים שונים באירופה ממשפחותיהם של אבי ואימי גם יחד.
לאחרונה קיבלתי דרכון אירופאי ובני קיבל אזרחות ודרכון אירופאי ובימים אילו החל את לימודיו באירופה זאת על זאת גם ילדיי הצעירים יותר יזכו בקרוב באזרחות ודרכון אירופאי אשר לבטח יעזור להם בעתיד.
לסיכום אני ממליץ לכל משפחה עם שורשים אירופיים לנסות לקבל את הזכות לדרכון האירופאי מבלי להזניח את שורשינו הישראלים ונאמנותנו למדינה​

יוסי ממליץ

לפני כשנה פגשתי באקראי את חברת LPY ומנהלה, כנגד כל הסיכויים ועל בסיס הצלחה בלבד קיבלתי תוך 6 חודשים את אזרחותי הפולנית בגין סבי ז”ל אבי אימי ז”ל, סיימתי את תהליך דרכוני הפולני וילדי קיבלו אף הם את אזרחותם, החברה משרתת את כל אחי ואחיותיי על טפם ונשותיהם.​

משפחת המרוב

אלדד אברהם וכוכבית מספרים לנו שפנו לפני מספר חודשים לחברת LPY – אזרחות אירופאית לקבלת האזרחות בגין אביהם ז”ל יליד פולין, מספר אלדד: את החברה הכרתי כאשר סידרו לאשתי רנטה חודשית ממשרד האוצר בהיותה ניצולת שואה, בניגוד למצופה, תוך 7 חודשים קיבלנו אני אחותי ואחי אזרחות פולנית למרות שהמסמכים בגין אבינו ז”ל היו מעטים, החברה איתרה בפולין את כל הדרוש ואנו שמחים כי ילדנו ונכדנו מצויים בהליך קבלת אזרחותם ודרכוניהם האירופאים, נתקלנו בהתנהלות מקצועית יעילה ובעיקר בחיוך נעים מצוות המשרד​

משפחת בכר

דני: לא האמנתי כי אזכה לאזרחות של אבי המנוח, הצוות של LPY – אזרחות אירופאית הפתיעני ודאגו לי ולילדי לאזרחות ודרכון אירופאי בתוך זמן סביר ובמקצועיות רבה, אני ממליץ בחום.​

משפחת רובינשטיין

רבקה עמדי מירושלים: ילדי לחצו, הייתי סקפטית מאוד, אך החברה מ-LPY איתרו מסמכים היטורים של משפחתי, בתוך 6 חודשים זכיתי לאזרחות אירופאית פולנית, דבר שהייתי ספקנית ונכנסתי לעניין בחששות מרובים.​

משפחת עמדי