הכל על אזרחות פולנית

הקדמה והסבר כללי

עם הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופי ב-1 למאי 2004, גבר העניין בקרב ישראלים, ילידי פולין וצאצאיהם, באפשרויות העומדות לרשותם לקבלת אזרחות פולנית ודרכון פולני. כמו כן, גבר העניין בבדיקת המצב המשפטי של רכוש ונכסים בפולין אשר היו בבעלות קרובי משפחה בתקופה שבין שתי מלחמות העולם.

למאמר

על הזכות לאזרחות פולנית ודרכון פולני

… הזכאות עוברת גם לצאצאי ילידי פולין וצאצאיהם ללא הגבלת דורות, בין שנולדו בפולין ובין שנולדו בישראל או במקום אחר. בין הזכאים נמנים למשל גם ילידי ארה”ב ודרום אמריקה אשר אבותיהם היגרו לשם בשנות העשרים והשלושים של המאה שעברה.

למאמר המלא לחץ כאן

איתור רכוש ונדל”ן

הצטרפות פולין לאיחוד האירופי הגבירה את הפעילות הכלכלית וזו מצידה גרמה לעליה חדה במחירי הנדל”ן בפולין. בנסיבות אלו רצוי לבחון את הסטטוס המשפטי של נכסים בפולין אשר היו בידי קרובי משפחה ערב מלחמת העולם השנייה או לאחריה. בבדיקה יאותרו רישומי הנדל”ן בספרי המקרקעין בפולין.

למאמר המלא

יתרונות האזרחות הפולנית

אזרחות פולנית- כרטיס הכניסה למדינות האיחוד האירופי!
בעקבות הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופי, מוקנות לאזרח הפולני זכויות מיוחדות. על זכויות אלה ניתן לקרוא בהרחבה בחומר המתייחס לאמנת מסטריכט (האמנה של האיחוד האירופי) אשר נחתמה ב- 1992.

למאמר המלא

אז למה לא דרך השגרירות?

אחת השאלות הנפוצות היא מדוע לא לעשות את כל תהליך קבלת האזרחות והדרכון ישירות דרך השגרירות של פולין בישראל. ובכן, אצלנו, הטיפול בבקשה לדרכון ולאזרחות נעשה ישירות מול גורמי ממשל בפולין, דבר המאפשר חסכון גדול בזמן כמו גם הגעה ישירות לגורמים המאשרים את הבקשות.

להמשך קריאה…